BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Temos “Vertinu” archyvas

Grįžau iš šios vasaros trečio festo. Ir supratau, kad ne viskas auksas, kas auksu žiba. Ir jei keisti žmonės sako, kad labai verta nuvaryti, tai dar absoliučiai nieko nereiškia. Bet apie viską nuo pradžių.

1. KILKIM ŽAIBU. Jau tapo vasaros sezono pradžios tradicija. Nieko netikėto, kad buvo viskas osum. Muzika įdomi, nauja, kai kada gal kiek per sunki, bet tikrai lengvai pakenčiama (aš šiaip laisvalaikiu metalo nesiklausau).

Pliusai:
- Daug veiklos dieną, kuri neapsiriboja scena, maistu ir alumi. Amatų kaimelis, rungtys žiūrovams, įvairios pramogos.
- Jauku. Visi ten plius/minus draugiški ir padėję ant visų. Daug šeimų su mažais ir nebelabai vaikais. Taip pat, labai smagu, kai teritoriją saugo baikeriai, nes anie tikrai moka elgtis su girtais metalistais.
- Smagi muzika. Tikrai buvo gerų atradimų, daug nuostabos ir džiugesio iš muzikinės pusės.
- Labai malonūs savanoriai ir organizatoriai. Net pačiais kvailiausiais gyvenimo atvejais padėdavo.

Minusai:
- Žiauriai lijo ir buvo tikrai šalta.
- Nebuvo vikingų laivo, kuriuo būtumėm galėję paplaukioti.

2. TUNDRA. Važiavau pirmą kartą paraginta keistų pažįstamųjų, kurie sakė, kad ten labai labai gerai.

Pliusai:
- Buvo skanaus sidro.
- Šalia smagaus ežero su geru paplūdimiu.
- Tarp stage’ų buvo pakankamai dideli tarpai, tad jie vienas kitam netrukdė.
- Sąlyginai nedaug žmonių.

Minusai:
- Vietoj apsaugos marozai, kurie reketavo pinigus iš gamtinius reikalus atliekančių ne tualete.
- Visur jautėsi žolės kvapas.
- Kas kelias valandas sulaukdavom klausimo, ar neturim grybukų ar ratų.
- Šūdinos Bass ir Techno scenos. Psy Trance buvo visai nieko, o iki Chill nespėjau nueit, bet iš tolo tai tikrai nesužavėjo.
- Marozynas, narkomanai ir nedraugiški žmonės.
- Per didelė teritorija ir per mažai žmonių.
- Labai daug nemalonių savanorių, leidžiančių sau visus siuntinėt ir panašaus tipo organizatorių.

3.ONT GRIND’U. Važiavau ten, nes mano vyras ten grojo, tad turėjau padirbėti vairuotoja, asistente ir šiaip pabūti faina. Sakė, kad turbūt labai nepatiks, nes ten keista muzika, žmonės, kažkur kitam pasaulio krašte vyks.

Pliusai:
- Labai nedaug žmonių. Gal tik keli šimtai. Ir dėl to tai buvo neįtikėtinai jauku.
- Labai malonūs, paslaugūs ir pakantūs organizatoriai. Jie tikrai padarė milžinišką darbą. Tokį, kad net sunku viską įvardinti, bet iš tikrųjų jie sukūrė labai daug.
- Kadangi buvo mažai žmonių, atlikėjai neturėjo kažkokios VIP zonos, todėl su jais buvo nesveikai smagu pabendraut.
- Skanus ir pigus alus. Tiesiog.
- Kultūrinis šokas. Ne muzika ten šokiruoja, o reginiai. Plačiau nepasakosiu, kam smalsu - kitąmet apsilankys ir pats pamatys.

Minusai:
- Negilus vandens telkinys, kuriame reikėjo gulėt norint atvėst. Ok, šiaip ten upelis.
- Rytinė pirtis palapinėje ir nesveikas karštis dieną.
- Labai jau toli nuo Vilniaus (270km).

Reziumė? Pirmas kaip visada super. Antras labai nuvylė ir nuliūdino. Trečias buvo pati pačiausia patirtis!

gnom

Rodyk draugams

Comments 1 komentaras »

Oficialiai apsilankiau paskutiniame mano šių metų festivalyje. Ir tai buvo… geriausia, ką kada nors buvau patyrus.

Išvažiuojant buvo velniškai gaila.

Organizatoriai yra patys nuostabiausi ir labai malonūs.

Stebino drąsūs vaikai, jų nuoširdžios dovanos.

Visi taip paprastai ir šeimyniškai bendravo.

Baras vaišino karštu alumi, o ryte ne viena buvau patinus.

Užkalbinti nepažįstamus tapo visiškai natūralu.

Atsirado pasitikėjimas tais, kuriais reikia, komandos dvasia ir atgimė viltis.

Jau beveik užgesusią liepsnelę širdyje vėl įžiebė. Gana karštai.

Pirmą festo dieną netyčia ištekėjau. Vestuvių ceremonija buvo beveik tobula!

Falocentrinė gyvenimo teorija tik dar labiau pasitvirtina.

Net aplink besilaižančios porelės ir Neturiu kur miegot, nes
būrėjas dulkinasi su mano drauge palapinėj
buvo savotiškai miela.

Viskas buvo taip, kaip būna su labai artimais. Tik dar šiek tiek linksmiau.

gnom

Rodyk draugams

Comments Komentavo 2 »

Prisipažįstu - ilgai nerašiau. Tiesa, abejoju, ar beliko dar skaitančių. Ir šiandieninė tema tokia labiau iš reikalo, nes seniai seniai žadėjau, o ne iš didelio užsidegimo ir noro.

Internetas pergrūstas informacija. Baisiausia, kai žmonės linkę sugerti visą neigiamą informaciją net nefiltruodami.

Chemija yra blogai, nes kažkas per televiziją kažką kalbėjo apie maistą ir vartojo šitą žodį. Išties, vien dėl to, kad kažkoks lochas nesupranta, ką kalba ir siekia manipuliuoti masėmis, reikia juo tikėti.

Atominė elektrinė yra blogai, nes gi Černobilis vėl pasikartos. Kam ta energetinė nepriklausomybė? Darbo vietos? Pinigai? Kodėl gi nepalaikius dar artimesnių santykių su Rusija?

Kubilius yra vagis! Seime vien vagys! Ir idiotai, negirdintys, ko iš tikrųjų reikia tautai. O ko reikia? Duonos ir žaidimų? Piketų ir šūkavimų? Taip, kam rūpi tie kasdieniai faktai, kad Lietuva ekonomiškai labai gerai atsilaikė pastaraisiais metais. Ir tikrai visiškai nesvarbu, kad Seime žmonės svarsto ir priiminėja įstatymus, vyriausybė rūpinasi įvairiomis sritimis ir dirba dėl visų gėrovės. Geriau tegul visi būna vagys.

Universitetai ruošia bedarbius. Visiška nesąmonė! Lochui net universiteto diplomas nepadės. Rimtai.

Visas gyvenimas yra pilnas sąmokslo teorijų. Aplinkiniai yra slapti KGB šnipai, valstybinės organizacijos tarnauja Rusijai/JAV/ateiviams (tinkamą pabraukti). Tikrai, logika žmogaus egzistencijai nėra reikalinga. Aštrus protas, kritinis mąstymas irgi, tai kam stengtis?

Nesinori tikėti, kad tai gali būti tiesa? Nueikite į dienraščių tinklapius ir paskaitykite kelių straipsnių komentarus. Tiesa, aš prieš tai morališkai pasiruošiu, kad nebūtų didelio kultūrinio šoko. Vis vien niekaip jo neišvengiu.

O dabar šiek tiek iš tikro gyvenimo. Medicinos mokslų daktaras, atrodo, visai rimtas asmuo rašo: “AIDS nėra infekcinė liga, kuria gali susirgti bet kuris žmogus, kad AIDS liga serga tik specifinės grupės žmonių – narkomanai ir gėjai”
Šaltinis: bernardinai.lt

Informacijos srautai yra neaprėpiami. Viskas, ko reikia, norint neprapulti - kritiškai viską vertinti ir atsirinkti tiesą nuo melo. T.y., išmokti vertinti šaltinių patikimumą, išmokti daryti išvadas, vertinti vieno ar kito įvykio tikėtinumą ir t.t.

p.s. gavosi ne taip rimtai, kaip planavau, bet kol kas paliksiu taip.

gnom

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

Mane mokslai šiek tiek žudo, šiek tiek smaugia ir ramina tik tai, kad ne mane vieną. Šiandien neradusi savo mėgstamo Burn ir supratus, kad puslitrio Monster’io vienu kartu neišgersiu, pasiėmiau Dynamit’o ir supratau, kad pribrendau įrašui apie nemiegojimo technikas.

Tiesa, šios technikos, matyt, nelabai tinka tūsams ir iš karto dėl gana naujo draudimo parduoti 18-os neturintiems asmenims energetinius gėrimus galiu visus tik paskatinti tokių dalykų vartoti kuo mažiau arba, dar geriau, iš viso nevartoti.

1. Kava yra skanu. Ypač ryte ir prie cigaretės. Čia jau joks energetinis nepranoks.

2. Kava skaniai geriama su likeriu, pienu, esspresso ypatingomis progomis jas padaro dar ypatingesnes. Bent jau man - visiškai kofemanei.

3. Daugiau 3 puodelių kavos per dieną geriau negerti. Na, kiekvienam asmeniškai, bet aš stengiuosi apsiriboti vienu, kartais leidžiu sau du. Kodėl? Kava išvaro labai daug skysčių, kalcio, įvairių mineralinių medžiagų. Ir dar per dideli kiekiai kavos trikdo širdies darbą.

4. Energetiniai turi taurino. Ir čia jų didžiausias privalumas. Taurinas, manoma, stabilizuoja širdies darbą, dėl to išgėrus energetinio ne tik neima miegas, bet ir galima dirbti, nes neskauda širdies, nepykina ir t.t.

5. Energetiniai iš esmės kartais būna skanūs, bet labai reikalauja maisto kartu. Beje, turi didesnį kiekį kofeino, dėl to veikia žymiai geriau nei kava.

Ką aš renkuosi? Maloniems (ir ne tik) rytams geriu kavą, sunkiom darbo naktim džiaugiuosi, kad esti pakankamai skanių energetinių.

p.s. Nemaišykite energetinių gėrimų su degtine. Geruoju nesibaigia. Nebent LABAI reikia nemiegoti, bet tada reikia ir negerti daugiau.

gnom

Rodyk draugams

Comments Komentavo 2 »

Sausio 13-osios minėjimas. Visiškai kaip ir kasmet. Laužas. Kalbos. Daug žmonių. Nemalonu girdėti kolūkio lygio kalbas Ne dėl tokios Lietuvos kovojau ir Nieko šita valstybė dėl manęs nepadarė, na, ir kaip visuomet Visi vagys. Bet tebūnie, juk ne visiems pasiseka, ne visi gimsta, o gal greičiau užauga sąmoningai mąstantys, o ne rėkiantys tas pačias frazes. Net keista, kaip ilgai jau nesigirdi Kubilius vagis, įdomu, Butkevičių irgi taip linksniuos? Stengiuosi tokias kalbas nuleisti negirdomis.

Ne, aš nesakau, kad privalu būti patriotu ar naivuoliu, tikinčiu, kad viskas čia tobula. Tiesiog tam, kad kritikuotum reikia turėti svarių argumentų. Visi lochai nėra rimta. Tikrai.

Prasidėjo minėjimas. Gražu. Trispalvės, žmonės, visi rimti, bet su paslėptom nuoširdžiom šypsenom. Tylos minutė mirusiems. Po to prasidėjo kalbos. Šiek tiek dainų. Ir kaip visad Mamontovas. Ir kaip visad Laužo šviesa. Tada prasidėjo DRAMA. Užsidegė kažkokią raudoną liepsnelę, kuri prieš tai dar padarė BOOM. Išties, žavu. Gana tragiška šventė, sutinku, bet kam ta pigi drama?

Lietuvos Respublikos himnas. Dauguma giedojo. Taip šiltai ir maloniai jaučiausi. Net nekreipiau dėmesio į tai, kad daugiau nei pusė supainioja vietomis Lietuvos su Lietuvoj. Ir vėl didelis BET po himno NĖRA PLOJAMA. Niekada. Matyt, šiam veiksmui esu alergiška, nes man eilinį kartą pasidarė baisiai negera.

Viską vainikavo kalbos apie nepriklausomą Lietuvą nuskambėjusi frazė: “Dėkui X Faktoriui, kad visą laiką ieško”. Taip, aš suprantu, kad kitu atveju viena mergina turbūt nebūtų dainavusi ir t.t., bet šito man jau kiek daugoka buvo.

Gražios man tokios šventės. Jos kelia moralę ir patriotiškumą. Gražu buvo matyti daug šeimų su vaikais, nes visgi, naujoji karta. Tik liūdna, kad šiandien visi būdami tokie patriotiški ir nuostabūs jau kitą dieną apie tai pamiršta. Ir eilinį kartą bando apeiti mokesčių mokėjimą, sustabdyti policijos mieliau duoda kyšį nei susimoka baudą. Argi ne nuo to turėtų prasidėti kiekvieno asmeninis patriotiškumas? Nuo paprastų ir kasdienių dalykų. Nuo elementarios moralės.

gnom

Rodyk draugams

Comments Komentavo 3 »

Atostogos. Vėl keliauju po pasaulį. Kadangi Kaune ir Panevėžyje vidury nakties teko prasieiti, šįkart važiavau į Šiaulius.

Nebūčiau aš, jei nevengčiau tarpmiestinių autobusų. netranzuok.lt susiradau mano kryptimi ir mano laiku važiuojantį asmenį.

Visai šalia namų mane paėmė, iš ten su jau seniau įsėdusiom dviem pakeleivėm pradėjom važiuoti. Gaila, nemačiau, kokiu greičiu jis lėkė, bet tai toli gražu nebuvo leistinas greitis. Visą kelią pliurpėm, merginos gale visą laiką tylėjo. Kai jos išlipo, sakė, kad tikrai neturi 18-os. Tikėtina. Jos už kelionę sumokėjo po 20Lt, aš šypseną ir ačiū. Gera kelionės pradžia - pusė darbo.

Gražioj ir jaukioj vietoj apsigyvenau. Pavalgėm ir išlėkėm į miestą, kur supratau, kad būti iš Vilniaus reiškia visiškai kitą kultūrą.

Taip, treningai pas daugumą gražūs. Taip, rėmas geras išmestas. Bet labiausiai erzino, kai žmonės sveikinasi su mano draugu ir ne tai, kad su manimi nepasisveikina, nė nepasižiūri. Per vakarą taip erzino šitas masinis reiškinys, kad galiausiai per koncertą priėjus vienam vaikinukui pasakiau: Labas, aš neegzistuoju. Net ne pasakiau, o užrėkiau. Po dar kelių piktų atsikirtimų sužinojau, kad jis buvo mano draugo matematikos mokytojas. Ir aš susigėdau. Tiesą sakant, man ligi šiol gėda.

Žmonės Šeulėj tikrai ne patys maloniausi, mieliausi ir mandagiausi. Grįžus net vilniečiai marozai atrodė tokie, kad imk ir dėk prie širdies.

Prieš dvi (?) parsibastėm namo. Kadangi mano vairavimo įgūdžiais nelabai pasitiki, aš tądien buvau gerianti. Po… trijų mėnesių pertraukos gal. Nekeista, kad ryte nesijaučiau maloniai. Nors, palyginus su vakarykščiu vairuotoju ir jo pachmielu (nors negėrė nė lašo), aš jaučiausi tobulai.

Šiaip ne taip išsikrapštėm iš namų, nusigavom į stotį, iš kur turėjom važiuoti atgal į Vilnių. Ten buvo pilna žmonių, traukinys vėlavo, turėjom sėdėti kupė. Tame, kuriame pagal Lietuvos Geležinkelius turi tilpti 8 žmonės, nors skirta keturiems. Ir lyg to būtų buvę negana, pagal savo bilietų vietas turėjome sėdėti atskirai. Ir dar mano vieta (teorinė) buvo užimta kažkokio niekadėjo. IR, o stebukle! Pačiame vagono gale radom visiškai laisvą kupė ir ten dviese glaudėmės. Tiesa, įpusėjus kelionei, viena moteris pasiprašė mums į kompaniją, bet erdvės vis vien turėjom užtektinai. Neteko grūstis, dusti iš tvankumos ir liestis prie visų. Galėjom ramiai snūduriuodami grįžti namo.

Grįšiu dar į tą miestą. Dėl pasakiško grožio alėjos, dėl kai ko ir kai kurių vietų. Bet, pažadu, tik dėl to.

Trukmė: ~31valanda
Išlaidos:
-maistas 0Lt
-gėrimai ~30Lt
-koncertas 10Lt
-kelionė namo traukiniu 17Lt
Nuotaikos: Miesto oras natūraliai kelia agresiją, bet šiaip taip jauku ir gera seniai nebuvo
Reziumė: Gražu, bet gavosi labai jau brangiai. Beje, iš šių trijų nesaugių miestų Šiauliai, manau, pirmauja (arba man tiesiog pasisekė kitur)

gnom

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

Žadėjau parašyti apie kalėdas. Pirma, nesivaikysiu tos kvailos, reklamų suformuotos mados ir nevadinsiu šios šventės pelėdomis. Tiesa, nerašysiu ir iš didžiosios raidės, nes tai tiesiog neverta.

Mano požiūrį į kaldėdas ilgai ir nuobodžiai formavo visuomenė ir aplinka, kurioje gyvenu. Štai dėl ko į kalėdas žiūriu ne kaip į kristaus gimimo šventę, o kaip į saulėgrįžą. Ir kiekvieną kartą sulaukus galvoju: Na, pagaliau, dabar viskas eis tik geryn. Man keistas tas pasninkas (nors, mėsos aš ir taip atsisakius, o be saldumynų negalėčiau gyventi), visos tos tradicijos. Man šlykšti ta parduotuvių manija, nuolatinis dovanų pirkimas, neskoningai išpuoštos parduotuvės. Aš nemėgstu puošti eglutės ir visų namų. Argi ne kvaila? Iščiustyti, išgražinti viską ir apsimesti, kad būtent taip šventė turi prasmę. Juk tik graži ir patraukli visiems šventė gali būti išties gera. Šiek tiek juokinga, ne?

Nors ir negaliu pakęsti viso to išpūsto kalėdų burbulo, dievinu ruošti dovanas ir jas dovanoti. Jau trečią penktadienį iš eilės mes vaikštom po parduotuves ir ieškom įvairių dovanėlių. Tiesa, aš retai kada perku dovaną, žymiai dažniau prisiperku medžiagų, iš kurios gaminsiu dovanas. IR mano stalas jau nukrautas įvairiom gėrybėm, atsiradusiom ten per ilgas ir bemieges naktis. Juk dovaną išbaigti yra žymiai svarbiau nei pamiegoti.

Nemėgstu to, kas susiję su krikščionybe. Bet šiemet gal kaip ir anksčiau imsiu ir nueisiu ant aukuro. Ne, ne dėl to kad tikiu, o iš pagarbos protėvių dvasingumui. Krikščionybė gyvuoja per ilgai, dėl to parsidavė vartojimui. Gal ir gerai. Aš tikiu. Tikiu jos žlugimu. O juk svarbiausia yra tikėti:)

gnom

Rodyk draugams

Comments Komentavo 4 »

Esu tragiškai alergiška idiotams. Ypač manantiems, kad visur skelbtis apie savo asmeninį gyvenimą yra normalu.

Turiu tiek ir tiek sesių, neturiu brolių, mano tėvai tas ir tas, mėgstu tą ir tą, mano asmens kodas, banko kortelės numeris ir adresas: <…>. Rašykit tokia forma. Visiems įdomiau bus.
p.s. pačią pradžią galit ir praleist, ji iš tiesų niekam neįdomi.

gnom

Rodyk draugams

Comments 1 komentaras »

Offtopic: Žinau, kad mes visi trys dingę. Tokia jau ta abitūros kaina. Kažkaip man asmeniškai labai patinka šitas projekčiukas, tik kad laiko vis labiau nėra. Ir ne dėl to, jog mokomės, oj ne… Tie, kurie daug mokosi privalo dar daugiau švęsti. Tokia taisyklė, nieko čia nepadarysi. Tai mes visą žiemą nuoširdžiai tai darėm, o dabar… Džiaugiamės paskutinėm dienom mokykloj. Aš pati dėl techninių nesklandumų pavadinimu kompiuteris dažnai rašyt nepažadu.

Vis dažniau būnant su draugais kalbos sukasi apie automobilius, vis dažniau gatvėj juos nužiūrinėju (nors motociklams vis dar teikiu pirmenybę). Dėl to pradėjau stebėti ir vairavimo kultūrą keliuose. Įdomių dalykų vis tik tuose keliuose nutinka.

1. Visos BMW, mersai ir kitos prabangesnės mašinos turi automatinę sistemą,, kuri užfiksavusi balą kelyje prie stotelės automatiškai spaudžia gazą (nuo sistemos gerumo priklauso, kaip anksti pastebės balą ir kaip greitai pro ją pravažiuos) ir vairas užsifiksuoja, kad vairuotojas negalėtų balos išvengti. Netikit? Atsistokit stotelėj per didelę liūtį, net ir stovėdami po stogu liksit ne tik šlapi, bet ir purvini.

2. Visų prabangesnių automobilių jutiklis Aš kelyje ne vienas yra atjungtas. Girdėjau, kad dėl pirkėjų pageidavimo, nors atsižvelgdama į šio reiškinio masiškumą galiu drąsiai teigti, jog čia greičiau gamintojų bėda.

3. Fūrų vairuotojai pėsčiųjų egzistenciją neigia.

4. Šiaip pėstieji iš viso turėtų būti sunaikinti. Vien todėl, kad trukdo mašinoms. Visoms.

5. Jei važiuodami gatvėje laikotės KET, gyvas namo negrįšite. Būsite negyvai užpypsintas, nustumtas nuo kelio ar šiaip tiesiog dingsite be žinios.

6. Pastebėjau, kad peroksidinės blondinės mėgstančios patūnoti soliariumuose dažnai vairuoja itin brangius naujus automobilius. Gal tikrai jos gerai dirba savo darbą?

7. Pėstieji eidami per perėją dažniausiai tampa daltonikais (beje, aš neretai irgi), vairuotojai kartais būna įsitikinę, kad šviesoforai galioja tik pėstiesiems, o jiems dega vien raudona, dėl to retai kada iš viso šviesoforų paiso.

gnom

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »